1 Mevlid Kandili İle İlgili Resimler | Mekteb-i Suffa

İlgili Yazılar

4 Yorumlar

 1. 1

  pronefroz

  Lütfen habibullah yazmayın. Kur’an’da geçmiyor bildiğim kadarıyla.

  Yanıt
  1. 1.1

   sultanmehmet13

   Habibullah yazmanın herhangi bir hükmü yoktur….. Habibullah Allahın Sevgilisi demektir. Ve Ashab-ı Kiram kullanmıştır ….Allah celle celalühünün Biricik Peygamberi Ve bize Hidayet Vesilesi Olana Sevgi Sözcükleri kullanmak. O’na Habibullah Nebiyullah Resulullah ve daha nice hoş hitaplarda bulunabilir…. İslamda Aşırıya kaçmadan Orta Yolu Seçmek Hepimiz İçin Hayırlıdır… O yüzdendir ki bu önem arzeden husus Allah Resulü Tarafından Şu Duayla dile getirilmiştir: “Ya Rabbi Kalblerimizi İslam Üzere Sabit Kıl. ” (amin)

   Yanıt
  2. 1.2

   sultanmehmet13

   “De ki: Eğer Allah’ı seviyorsanız, bana uyun ki, Allah da sizi sevsin.”(Al-i İmran, 3/31)

   “İbrahim halilulah, Allah’ın dostu; Musa, safiyullah, Allah’ın seçkin kulu; ben ise -Allah’ın bana bir ihsanı ve bir ikramı olarak- habibullahım, Allah’ın sevgili kuluyum.” (bk. Darimî, Mukaddime, 8; Tirmizî, Menakıb, 1)

   Delilleriyle Ve Ayeti Kerimeyle……. Bildiğim Kadarıyla Demek Uygun değil. Allah celle celalühü bizleri tavsiyeyi izzeti nefsine dokundurmayıp , Allah için iyi karşılayanlardan eylesin.

   Yanıt
 2. 2

  atike

  Selamun aleykum rasulullah we ashabının kandilleri nasıl kutladıkları, bu kandillerde tuttukları oruçları ws kaynaklarına ulaşamıyorum.. yardımcı olur musunuz?

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir