İlgili Yazılar

4 Yorumlar

 1. 1

  Ali

  Peki bu olumsuzluklari erkek yaparsa?

  Yanıt
 2. 2

  hasan

  açıklamada görüldüğü gibi her kadın dövülmez ifadesi var sadece kocasına asi gelen kadınlar için deniliyor bu nasıl bi saçma ifadedir hapis cezasıda var ama kimler için suçlular için sanki hüküm yok muş gibi anlatılmış açıklama bile bi tuhaf efendimiz dövmemişmiş evet uslu duranı kim dövüyorki kim kimi hapse atıyorki tabiki ilgili ayet söz dinlemeyen yada karşı gelenler için sonuçta böle bir hüküm ve rabbin verdiği bir izin var o kadar

  Yanıt
 3. 3

  Hacer

  Peki bu durumda baş kaldırmasından endişe ettiğimiz, kötü işler yapan erkeklere, eşleri ne ölçüde şiddet uygulayabilir? Bunun hakkında da bir bilgi var mı? Yoksa erkek hiç hata yapmaz mı yahut kadın onun hatasını görmezden gelip dayak yemeyi kabullenmeli mi?

  Yanıt
  1. 3.1

   adem

   Eşler yani bayanların kocalarına şiddet uygulaması kötü söz ve hakaret etmeleri haramdır. Sonuçta herkes insan ve hata yapabilir erkek hata yapmicak diye bişey yok kadının neden dayağa maruz kaldığına bakmak gerek eğer sebepsiz yere dayak yiyorsa kadının hakını araması gerekiyor eğer bi sebep varsa o sebebide araştırmak ve irdelemek lazım islam dini kadına çok önem verir bi sebep olsa bile hemen dayağı emir etmez.

   Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir