İlgili Yazılar

9 Yorumlar

 1. 1

  Mevlüt

  ALLAH Razı olsun bizleri bilgilere ulaştırdığınız için 🙂

  Yanıt
  1. 1.1

   TigerClaw

   Cümlemizden 🙂

   Yanıt
 2. 2

  ali şahan

  Allah razı olsun bu yazıyı hazırlayandan gerçekten çok ama çok iyi çok işime yaradı

  Yanıt
 3. 3

  birdamla

  selamün aleyküm, bir bayanın üniversiteye gitmesi orda erkeklerle aynı ortamda bulunması caizmidir, veya hangisi daha doğrudur ? bu konuda istihareye yatılır mı?
  bir bayan için üniversitemi daha hayırlıdır medrese mi?

  Yanıt
 4. 4

  halil

  Allah Razi olsun. Çok güzel bir metin olmuş…

  Yanıt
 5. 5

  yza

  Efendi hazretleri hanımların araba kullanmasını tasvip etmemişdir siz neye göre boyle bir fetva verebiliyorsunuz? Üstelik ben ehliyeti olan ve kullanabilen biriyim şeriata göre kesinlikle caiz olmamalı ve bana da hiç doğru gelmiyor kadınların araba kullanmaları. Kafa karıştıran bir Kısım islama yeni girenler için sıkıntılı, her yer haram kaynarken? Nasıl araba kullanılabilir? Örneğin Arabayı çarptın veya sana çarptılar sende çarşaflısın bütün olay mahalinde olacak kimseler erkekler bu durumda haramdan nasıl kaçılır???? Estagfirullah

  Yanıt
  1. 5.1

   Serenay

   Allah affedicidir ve bize her türlü kolaylığı sağlar. Her hangi bir sağlık sorununda nasıl kafamızı doktora açabiliyorsak bu da aynı derecede mecburi bir durum. Ayrıca nasıl Peygamber Efendimiz’in araba kullanmamızı tasvip etmediğini söyleyebiliyorsun, anlamadım. O zamanlar araba yoktu.

   Yanıt
  2. 5.2

   hasan

   Erkek gorevli olduğu kadar kadın gorevlilerde var. Bayan ile muhatap olmak istiyorum derseniz bu durumda size karsi çıkacaklarını da sanmıyorum. Islam kadını bir evin icine kapatıp orda ömür sürdür demiyor. Haddini aşmayacak şekilde hareket et diyor. Erkekle muhatap olma meselesine gelince mecbur kalinmadigi surece muhatap olmak tabiki yanlış. Mecburiyet dahilinde de bir edebi bir adabi vardır. Peygamber efendimizin zamanında araba yoktu. Efendimizdr arabaya kadinlar binemez diye bir hadis belirtmedi. . Herseyin kurali edebi adabi ve haddi vardır.

   Yanıt
 6. 6

  Serenay

  Gerçekten bazı geri kafalı yazarlara sahip yanlış ve saçma sapan bilgiler veren yazıların aksine çok bilgilendirici bir yazı. Aklıma takılan soruları cevaplandırdı. Çok teşekkürler.

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir